0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

کیمیا گسترش عرضه کننده فروش و تعمیر پمپ های کشاورزی و صنعتی شناور، کفکش، لجن کش، پمپهای فشار قوی، اتا، دیگ بخار، روغن داغ، ویکائل، پمپ های خانگی و …

تعمیرکار پمپ آب در کرج

تعمیرکار پمپ آب در کرج

تعمیرکار پمپ آب در کرج

تعمیر هرگونه پمپ آب

09123635228

کیمیایی

تعمیرکار پمپ آب در کرج

تعمیرکار پمپ آب در کرج

مخازن ذخیره و پمپ‌های آب چند دهه است که در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در گذشته وچود پمپ و مخزن در خانه ضروری بود تا هنگام قطعی‌های مکرر آب مورد استفاده قرار گیرد.

امروزه با وجود اینکه دیگر با مشکل قطعی آب روبرو نیستیم اما نه تنها استفاده از پمپ در خانه منسوخ نشده بلکه کاربرد آن بیشتر و ضروری‌تر شده است. افزایش تراکم بافت شهری و ساخت ساختمان‌های بلند چند طبقه باعث شده وجود پمپ آب و برای خانه‌ها ضروری باشد.

در غیر اینصورت فشار آب به قدری کم می‌شود که به طبقات بالاتر نمی‌رسد و اگر پمپ خراب شود و سریعا اقدامی جهت تعمیر پمپ آب انجام نشود زندگی در طبقات بالا مختل می‌شود.

به دلیل حساسیت این مسئله در کیفیت زندگی تعمیرکاران ماهر و متعهد آچاره سرویس ویژه‌ای برای تعمیر پمپ آب ارائه می‌کنند تا مشکل شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با هزینه‌ای منصفانه و اقتصادی حل کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید، تعمیر و نگهدای صحیح از پمپ بخش‌های بعد را مطالعه کنید.

تعمیرکار پمپ آب در کرج

پمپ وسیله‌ای است که برای افزایش فشار و انرژی سیالاتی مانند آب به کار می‌رود.

پمپ‌های آب یکی از اقلام پرکاربرد در صنعت و زندگی روزمره هستند.

با افزایش تعداد طبقات واحدها و ساختمان‌های اداری و مسکونی بدون پمپ، آب‌رسانی به طبقات بالا مختل می‌شود.

پمپ آب خانگی یکی از پر مصرف‌ترین انواع پمپ در منازل مسکونی و اپارتمان‌ها است که اندازه کوچک و وزن کمی دارد و به دلیل قیمت اقتصادی حتی انتخاب بسیاری از خانواده‌ها برای آبیاری باغ و زمین‌های کشاورزی است.

بهترین کاری که می‌توان قبل از خرید پمپ آب انجام داد تحقیق درباره مشخصات محصولات مختلف و تطبیق آن با نیازهای خودتان است.

هرگز بدون تحقیق و صرفاً بر اساس توصیه‌های فروشندگان خرید نکنید تا خرید خوبی داشته باشید و مکررا نیاز به تعمیر پمپ آب پیدا نکنید.

هنگام خرید باید به تعداد طبقات ساختمان و متراژ آن توجه کنید تا پاسخگوی نیاز شما باشد.

تعمیرکار پمپ آب در کرج

تعداد شیرها، اندازه واحدهای مسکونی، تعداد طبقات ساختمان، میزان مصرف آب خانواده‌ها و لوکیشن قرارگیری پمپ از جمله عوامل موثر در انتخاب پمپ آب خانگی است. موارد زیر ازجمله پارامترهای تعیین‌کننده در انتخاب پمپ آب مناسب است:

 • وزن پمپ: وزن پمپ عاملی است که در مصارف خانگی می‌تواند تعیین‌کننده باشد. وزن زیاد پمپ در مدل‌های مختلف متفاوت است و در بازه تقریبی 5 تا 20 کیلوگرم قرار می‌گیرد.
 • نوع سیال: این مورد در کاربردهای صنعتی مهم است نه خانه. در صنعت ممکن است از پمپ برای انتقال سیالی مانند مواد شیمیایی استفاده شود. برای مصارف خانگی نیاز نیست هزینه بیشتری برای این ویژگی پرداخت کنید.
 • کاربرد: از بعضی پمپ‌های خانگی علاوه بر کاربرد انتقال مایعات و افزایش فشار می‌توان برای آبیاری نیز استفاده کرد.
 • حداکثر فشار آب پمپ: واحد سنجش حداکثر فشار آب پمپ بار (Bar) است. هر بار معادل فشار ۱۰۰ کیلو پاسکال (Pa) و تقریباً معادل یک اتمسفر (atm) است. حداکثر فشار پمپ‌های خانگی معمولا از 3 تا 6 بار است.
 • توان پمپ آب: یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب پمپ توان آن است. شما باید برآورد کنید که توان پمپ برای رساندن آب به بالاترین طبقه ساختمان شما چند اسب بخار باشد. برای مثال در یک خانه یک طبقه نیم اسب بخار توان کافی است اما برای یک ساختمان 5 طبقه به چهار برابر توان نیاز داریم.
 • حداکثر ارتفاع پمپاژ: با توجه به ارتفاع ساختمان خود باید این پارامتر را که نوعا بین 30 تا 40 متر است را مد نظر قرار دهید.
 • جنس بدنه: جنس بدنه پمپ‌های خانگی معمولا از چدن است.
 • تعمیرکار پمپ آب در کرج

نصب پمپ آب در خانه

با توجه به تعداد طبقات خانه یا ساختمانی که نیاز به پمپ دارد می‌توانید مینی پمپ آب، پمپ آب کوچک و یا همان پمپ آب خانگی را انتخاب کنید و با توجه به قیمت پمپ آب برند مورد نظرتان را انتخاب کنید. پمپ آب در برندهای معتبری مانند پنتاکس (Pentax)، لوارا (Lowara)، ابارا (Ebara)، داب (DAB)، پدرولو (Pedrollo) و اسپرونی (speroni) قابل تهیه است.

پس از خرید پمپ از یک تعمیرکار ماهر بخواهید عملیات نصب پمپ آب خانگی را انجام دهد و شما را از موارد مهمی که برای نگهداری و افزایش طول عمر پمپ آب لازم است مطلع کند. با توجه به موقعیت ساختمان شما گاهی نیاز است برای نصب پمپ محل خاصی ساخته شود و یا تغییراتی در تاسیسات خانه بوجود بیاید. اگر از قبل محل مناسب و تاسیسات مورد نیاز تعبیه شده باشد روند کار ساده‌تر و سریع‌تر پیش خواهد رفت. مخازن آب نیز مانند پمپ‌های آب انواع مختلفی دارند. یکی از آیتم‌های مهم در خرید مخازن محاسبه حجم مخزن ذخیره آب است. برای مثال مد نظر داشته باشید که هر شهروند تهرانی روزانه تقریبا 150 لیتر آب مصرف می‌کند. کارشناسان بهداشت در کشورمان پبشنهاد می‌کنند مصرف آب خانگی از 75 تا 150 لیتر در شبانه‌ روز باشد. مصرف کمتر از این حد از نظر بهداشت و سلامت مضر است. بر همین اساس می‌توانید حجم مخزن مورد نیاز برای ساختمان را محاسبه کنید.

پمپ‌های پیشرفته چند حالت کاری دارند. می‌توان تنظیمات را طوری پیاده‌سازی کرد که پمپ دائم کار کند. این مورد در ساختمان مسکونی مناسب نیست چون در ساعاتی مانند نیمه شب نیازی به کارکرد پمپ نیست. بهترین حالت این است که هر وقت در یکی از واحدها شیر آب باز شد پمپ کار کند و با بسته شدن شیر خاموش شود تا هم مصرف آن کم شود و هم داغ نشود. در این حالت زمانی که فشار آب مناسب باشد و نیازی به پمپ نباشد پمپ کار نخواهد کرد.

انواع پمپ آب خانگی

اسب بخار واحدی برای سنجش توان است و نام آن بر گرفته از این واقعیت است که در گذشته‌ بشر برای انجام امور خود متکی به نیروی اسب بوده و اسب نقش پر رنگی در کشاورزی داشته است. در اصطلاحات فنی از اسب بخار (Horsepower) برای بیان توان موتور استفاده می‌شود. در علم فیزیک توان به مقدار کار انجام شده در واحد زمان گفته می‌شود. به عبارت دیگر در بحث پمپ‌ها توان سرعت انجام کار توسط پمپ است.

پمپ خانگی نیم اسب

این پمپ کاربرد زیادی برای خانه‌های یک طبقه و ظرفیت‌های پایین دارد. برق این پمپ از نوع تک فاز است و به نسبت سایر پمپ‌ها قیمت کمتری دارد و هنگام کار صدای کمتری ایجاد می‌کند.

پمپ خانگی بشقابی و جتی

دو پمپ خانگی پرکاربرد پمپ‌های بشقابی و جتی هستند که تفاوتشان به‌طور خلاصه در ارتفاع انتقال آب است. اگر دو پمپ با توان اسب بخار یکسان داشته باشید پمپ جتی آب را تا ارتفاع بالاتری منقل خواهد کرد اما در حین کار سر و صدا و نیز زیادی تولید می‌کند. پمپ یک اسب بشقابی برای توزیع آب تا سه طبقه مناسب است.

تقسیم‌بندی پمپ خانگی بر اساس پروانه

جنس پروانه پمپ بستگى به کاربردش دارد و باید در مقابل زنگ‌زدگى و سايش مقاوم بوده و قابل تراشکارى باشد. معمولاً براى پمپ خانگی آب از آلياژ برنز و یا برای کاهش هزینه از چدن استفاده مى‌شود. در کاربردهای صنعتی پروانه‌ها از فولاد ساخته می‌شوند. یکی از پمپ‌های پر قدرت که در مجتمع‌های مسکونی و تجاری کاربرد زیادی دارد پمپ دو پروانه‌ای است. قدرت پمپ دو پروانه‌ای زیاد است و برای ساختمان‌های بلند پنج طبقه از آن استفاده می‌شود و قیمت بالاتری دارد. مشکل این پمپ‌ها این است که نویز زیادی دارند.

تعمیرکار پمپ آب در کرج

کدام پمپ برای خانه شما مناسب است؟

تعیین دقیق نوع پمپ بستگی به مواردی که در بخش قبل توضیح داده شد و میزان مصرف شما دارد اما موارد زیر می‌تواند راهنمایی خوبی برای انتخاب باشد:

پمپ‌ها بر حسب توان آنها در افزایش فشار آب به انواع نیم اسب، یک اسب، و دو اسب تقسیم می‌شوند. پمپ آب نیم اسب، توان کمتری دارد و برای خانه‌های یک طبقه‌ای مناسب است. پمپ آب یک اسب برای ساختمان‌های با تعداد طبقات بیشتر، حداکثر سه طبقه با  6 واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین ترتیب، با بالا رفتن توان پمپ آب، قدرت پمپاژ هم بالاتر می‌رود و می‌تواند برای ساختمان‌های بلندتر با متراژهای بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

 1. اگر خانه‌ شما یک طبقه است و مساحت 100 تا 170 متر است پمپ نیم اسب برای شما مناسب است.
 2. اگر در ساختمانی سه یا چهار طبقه که دارای دو واحد با متراژ زیر 60 تا 70 متر در هر طبقه است ساکن هستید پمپ یک اسب پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. اگر واحدها 75 متری هستند پمپ یک اسب دو پروانه تهیه کنید.

در ساختمان‌های پنج طبقه و 10 واحدی پمپ یک و نیم اسب مناسب است. اگر تعداد واحدها بیشتر بود و متراژ زیر صد متر بود پمپ دو اسب تهیه کنید و در مجتمع‌های بیست واحدی پمپ باید چهار اسب دو پروانه باشد تا جوابگوی نیاز ساختمان باشد.

تعمیرکار پمپ آب در کرج

نکاتی مهم برای افزایش طول عمر پمپ

اگر موارد زیر را رعایت کنید پمپ شما تا مدت زمان زیادی با بازدهی بالا کار خواهد کرد و نیاز به تعویض و تعمیر پمپ آب نخواهید داشت.

 • از قرار دادن اجسام سنگین روی پمپ اکیدا خودداری کنید.
 • هرگز سایز لوله ورودی نصب شده از منبع به پمپ را تغییر ندهید.
 • نباید پمپ را در محیط خیلی گرم یا خیلی سرد قرار دهید. پمپ نباید به‌هیچ عنوان یخ بزند.
 • مرتبا پمپ را سرویس و روغن‌کاری کنید و میزان روغن موجود در آن را چک کنید. بهتر است برای نگهداشت و سرویس دوره‌ای از یک تعمیرکار ماهر پمپ آب کمک بگیرید تا از بروز مواردی مثل خرابی کلید اتوماتیک، پروانه‌ها و بلبرینگ پمپ پیشگیری کنید.
 • برای مراقبت از تاسیسات ساختمان حتما به این نکته توجه داشته باشید که لوله کشی خانه تحمل فشار پمپ را داشته باشد.
 • هرگز پمپ را روی رمپ و شیب قرار ندهید. محل قرارگیری پمپ باید صاف باشد.
 • پمپ نباید در معرض باد و باران و برف و یخ‌زدگی قرار بگیرد.
 • اگر پمپ یکسره کار می‌کند و خاموش نمیشود سریعا داغ شده و آسیب خواهد دید. در اینصورت سریعا از یک تعمیرکار کمک بخواهید.
 • از یک تعمیرکار پمپ بخواهید عملیات هواگیری پمپ آب را به‌صورت دوره‌ای برای شما انجام دهد. اگر پمپ هوا بگیرد انتقال آب مختل خواهد شد. سرویس پمپ یکی از اقدامات مهمی است که باید هر چند وقت یکبار انجام دهید تا پمپ آب منزلتان از کارایی نیفتد. حتی اگر مرغوب‌ترین پمپ بازار را بخرید وقتی پمپ هوا گرفته باشد نمی‌تواند با بازده کامل عمل مکندگی را انجام دهد.

ر برخی از مکان های خاص نظیر چاه های بسیار عمیق، پمپاژ آب باید توسط پمپی صورت گیرد که عملکرد آن به صورت خود مکش باشد. خارج از چاه قرار گیرد و عملیات پمپاژ را تنها با فرستادن لوله هایی به عمق چاه انجام دهد. به این نوع از پمپ ها، پمپ حلزونی گفته می شود که اولین بار در سال 1878 در آلمان اختراع شد. سپس در سال 1934 نوع تکامل یافته آن طراحی و ساخته شد. اما نوع امروزی این پمپ را دانشمندی به نام هانس نیلسون با تغییر در ساختار قدیمی تر آن در سال 1940 ساخت. از جمله برندهای پمپ گریز از مرکز حلزونی می توان به پمپ حلزونی پمپیران، داب، استریم، ابارا، سائر، لوارا و لئو اشاره کرد.

تعمیرکار پمپ آب در کرج

پمپ حلزونی چیست؟

این پمپ از سری پمپ های سانتریفیوژ (گریز از مرکز) محسوب می شود و با توجه به کاربرد پمپ حلزونی به آن پمپ سرچاهی یا پمپ کشاورزی نیز گفته می شود. در واقع این نوع پمپ، همان پمپ فاضلابی می باشد که به دلیل فرم پوسته ای حلزونی آن با این نام نیز شناخته می شود. همین موضوع پاسخی است موجه به این سوال که پمپ حلزونی چیست. با اتصال این پمپ به موتور برقی و روشن کردن موتور، پروانه داخل پوسته حلزونی، شروع به چرخش کرده و عملیات پمپاژ انجام می شود. نکته قابل توجه در ساختار پمپ حلزونی، در واقع محفظه حلزونی پمپ سانتریفیوژ می باشد. به این صورت که دهانه خروجی این پمپ رفته رفته، بزرگ و بزرگتر شده و این تغییر اندازه باعث کاهش سرعت انتقال سیال و افزایش دبی آن می شود.

ساختار پمپ حلزونی

انواع پمپ حلزونی

انواع پمپ گریز از مرکز از نوع حلزونی تنها با تفاوت در هد و دبی آن ها و در مجموع ظرفیت پمپاژ آن ها مشخص می شود. این مشخصات فنی، تماما در کاتالوگ پمپ حلزونی موجود می باشد. با توجه به این دسته بندی به طور مثال برای یکی از انواع آن می توان به پمپ حلزونی فشار قوی اشاره کرد. لازم به ذکر است که قیمت پمپ سانتریفیوژ حلزونی نیز به تناسب این ویژگی ها و کاربردشان متفاوت است. جهت اطلاع از این موارد می توانید با کارشناسان مجرب شهر پمپ در ارتباط باشید.

تعمیرکار پمپ آب در کرج

کاربرد پمپ حلزونی

از جمله کاربرد های پمپ آب سانتریفیوژ حلزونی با توجه به کارکرد آن ها به قرار زیر می باشد:

 • انتقال آب در زمین های کشاورزی
 • انتقال آب و سیال از چاه های عمیق
 • انتقال سیال در استخر های با وسعت بالا
 • انتقال آب در اختلاف ارتفاع های زیاد

کاربرد پمپ حلزونی

مزایا و معایب پمپ حلزونی

نمونه هایی از مزایای پمپ گریز از مرکز حلزونی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • پایین بودن قیمت پمپ حلزونی
 • کارایی بالا از طریق پمپاژ حجم بالایی از سیال
 • تعمیر آسان
 • امکان کوپل شدن با هر دو نوع الکتروموتور ها و متناسب با اجزای پمپ گریز از مرکز (با دور موتور 1450 و 2900)

مهم ترین و بزرگترین عیب این پمپ که در کاتالوگ پمپ حلزونی هم صراحتا ذکر شده است، عدم توانایی کارکرد آن به صورت خشک می باشد.

خرید پمپ حلزونی و نحوه انتخاب آن

پارامتر هایی که در انتخاب و خرید پمپ حلزونی مهم می باشد، همان موارد مشترک در انتخاب انواع پمپ هاست که در راس آن ها دبی و هد پمپ حلزونی فشار قوی قرار دارد.

همچنین چون کاربرد اصلی این پمپ در موارد کشاورزی علی الخصوص جابه جایی آب چاه هاست، نکته بسیار مهم برای انتخاب نوع آن، ارتفاع چاه مورد نظر می باشد. جهت دستیابی به این اطلاعات نیز می توانید کاتالوگ پمپ حلزونی را از شهر پمپ دریافت کنید.

پمپ حلزونی

تعمیرکار پمپ آب در کرج

جنس پمپ حلزونی

در تولید و ساخت پمپ آب سانتریفیوژ حلزونی از متریال های متفاوت مانند فولاد، چدن، برنز و یا آلیاژ های مقاوم و ضد ضربه استفاده می شود که انتخاب هر یک از آن ها روی قیمت پمپ حلزونی تاثیر می گذارد.

فروش اینترنتی پمپ حلزونی

از آنجاییکه این پمپ مخصوصا در صنایع کشاورزی بسیار پر کاربرد و محبوب بوده، امروزه خرید آنلاین پمپ حلزونی بسیار فراگیر می باشد.

زیرا علاوه بر کاهش وقت، جهت خرید این نوع از پمپ امکان دسترسی آسان به لیست قیمت پمپ حلزونی را نیز به راحتی فراهم می کند.

کارشناسان ما در شهر پمپ با دارا بودن سال ها تجربه می توانند در خرید اینترنتی پمپ حلزونی به مشتریان گرامی کمک شایانی ارائه دهند.

تعمیر پمپ آب کرج و تعمیرکار پمپ اب در کرج

آپارتمان سازی در کرج، نیاز به خدمات گسترده ای مانند نصب و تعمیر پمپ آب کرج را بیشتر کرده است. این کار باید به شکل اصولی و توسط کارشناسان این زمینه انجام شود. اما در این مقاله به شرایط نیاز به تعمیرات پمپ آب کرج می پردازیم.

تعمیر پمپ آب کرج وقتی به هیچ وجه آب از پمپ خارج نمی شود

در این حالت باید هر چه سریع تر نسبت به تعمیر پمپ آب در کرج اقدام کنید. در ابتدا بررسی کنید که برق پمپ وصل است یا خیر. سپس کلید برق یا سیم برق مرتبط با پمپ آب را چک کنید. همچنین نگاه کنید اگر دستگاه شما دکمه ریست داشته باشد می توانید از آن استفاده کنید.

پوشش روی کلید را بردارید و ببینید مشکل کار از چیست. اگر مشکل از کلید باشد، تعمیرکار پمپ اب خانگی در کرج آن را به خوبی تشخیص خواهد داد

تعمیرات پمپ آب کرج وقتی آب به صورت مواج یا غیرعادی خارج می شود

در این مرحله تعمیرکار پمپ اب خانگی در کرج مخزن آب را چک کرده و در صورت دیدن خروج آب به صورت مواج یا غیر عادی نسبت به تغییر منبع اقدام می کند.

تعمیر پمپ آب کرج در صورت کار کردن بی وقفه پمپ

در این صورت مدام صدای فعال بودن پمپ را خواهید شنید و حتی در مواقعی که فشار آب مناسب است، پمپ در حال کار است. اگر با وجود آمدن صدا، آبی وارد ساختمان نشود، احتمالا مشکل از بیرون است و در این شرایط لازم است نسبت به تعمیر پمپ آب در کرج اقدام کنید. در برخی موارد نیز امکان دارد مشکل از نشتی لوله ها بوده و یا پمپ دچار مشکل شده باشد.

تعمیرات پمپ آب کرج در صورتی که آب وارد دستگاه شده اما پمپ غیر فعال باشد.

در برخی موارد آب وارد پمپ می شود اما فشار آن هیچ تغییر نمی کند. در این موارد تعمیرکار پمپ اب خانگی در کرج تشخیص خواهد داد که مشکل از کمبود آب ورودی است. در برخی موارد هم صداهایی از پمپ به گوش می رسد که می تواند به خاطر مشکلات برقی باشد. در هر صورت باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر پمپ آب کرج اقدام کنید.

تعمیر پمپ آب کرج در صورتی که فشار آب بسیار زیاد و غیر عادی باشد.

در این شرایط که فشار آب بیش از حد زیاد است، حتما باید نسبت به تعمیر پمپ آب کرج اقدام کنید. چرا که کمتر ممکن است مشکل در جای دیگری باشد. موتور پمپ در این حالت باید مورد بررسی قرار گیرد. در هر صورت نسبت به تعمیر آن تعلل نکنید. چرا که می تواند دردسر ساز شود

تعمیرات پمپ آب کرج در صورتی که بدون باز بودن شیر، پمپ فعالیت داشته باشد.

در این مواقع می توان به خراب بودن فلاش تانک یا توالت فرنگی شک کرد. چرا که این وسایل باعث می شوند آب به طور مداوم به چاه ریخته شود. سوراخ شدن لوله هم می تواند از دلایل دیگر این مشکل باشد. در هر صورت کمک گرفتن از تعمیرکار پمپ آب خانگی در کرج کاری خردمندانه خواهد بود.

پمپاژ نشدن آب به چه دلیل اتفاق می افتد؟

در این شرایط نیز باید برای تعمیر پمپ آب در کرج اقدام کنیم. اما در اینجا دلایل این مشکل را بررسی می کنیم که به شرح زیر است:

 • پمپ یا لوله مکش از سیال پر شده باشد
 • پمپ مکشی غیر عادی داشته باشد.
 • پمپ به طور مناسب هواگیری نشده باشد.
 • جسمی خارجی در پره های پمپ گیر کرده باشد.
 • میان میزان فشار مکش پمپ و میزان فشار بخار سیال تفاوت کمی وجود داشته باشد.
 • دستگاه دچار مشکلات مکانیکی شده باشد.
 • هوا یا گاز بیش از حدی در سیال وجود داشته باشد.
کیمیا گسترش

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
0